Νίκη για τον Αστέρα Ιτέας-Ήττα για τον Φωκικό στο πρωτάθλημα της Γ” Εθνικής

Στους σημερινούς αγώνες του πρωταθλήματος της Γ” Εθνικής οι ομάδες του Νομού μας σημείωσαν μια νίκη και μια ήττα. Πιο συγκεκριμένα: Ο Αστέρας κατάφερε στις καθυστερήσεις με τον Σεΐτι να πετύχει γκολ με τον Θησέας Αγριάς και να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.
Αν και προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με τον Χατζηστάμο ο Φωκικός ηττήθηκε στο τέλος από τον Οικονόμο Τσαριτσάνης με 2-1.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον 4ο όμιλο, όπου συμμετέχουν οι ομάδες του Νομού Φωκίδας.

ΑΟ Σελλάνων – Νίκη Βόλου 1-1 (21′ Κόκκινος / 77′ Ταβάρες)
ΓΣ Αλμυρού – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 (59′ Τζοβάρας / 75′ Αποστολίδης πεν.)
Απόλλων Μακρυχωρίου – ΑΟ Στυλίδας 1-2 (58′ Κατσιγιάννης / 43′ Καραλής, 65′ Λέντας)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Φωκικός 2-1 (39′ Περτζιόνι, 59′ Κατσαμάγκας / 21′ Χατζηστάμου)
Αστέρας Ιτέας – Θησέας Αγριάς 1-0 (90+ Σεΐτι πεν.)
ΑΣ Μετέωρα – Αναγέννηση Καρδίτσας 5-0 (16′ Πολυζόπουλος, 18′ Τεπερίδης, 36′ Μαρούδας, 63′ Σκόνδρας, 78′ Ιωάννου)