Ήττα και για τον Γ. Σ. Ιτέας εκτός έδρας

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Έκανε το 2/2!

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ. Σ. ΙΤΕΑΣ 73-67

Το 2/2 στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ έκανε ο Αίαντας Αυλίδας που επικράτησε του Γ. Σ. Ιτέας με 73-67. Η ομάδα του Σάλιαρη μετά την νίκη στη πρεμιέρα απέναντι στον Απόλλωνα Χαλκίδας πραγματοποίησε ακόμα μία καλή εμφάνιση φτάνοντας στη νίκη σε ένα αγώνα που και οι δύο ομάδες ήταν εξαιρετικές κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι τέλους!

Ματς απουσιών το σημερινό, με τον Αίαντα να αγωνίζεται χωρίς τον Αγγελέτο (διάστρεμμα) και την Ιτέα χωρίς Σταύρου, Ευθυμίου, Πράππα, με τον Μωραΐτη να έχει στη 12αδα του 8 παίκτες από τα τμήματα υποδομής!

Ο Αίαντας προηγήθηκε με 21-14 και 49-39 στο ημίχρονο, όμως πάντα η Ιτέα είχε τον τρόπο να επιστρέφει στο ματς.

Η γ’ περίοδος τελείωσε με 61-55, με την ομάδα του Σάλιαρη να διατηρεί το προβάδισμα μέχρι τέλους έχοντας κορυφαίους σκόρερς στην επίθεση τους Κωνσταντούρα και Τσιώλη, φτάνοντας έτσι στο 2/2 στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά με 73-67 απέναντι στον Γ. Σ. Ιτέας.

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-14, 28-25, 12-16, 12-12.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης-Πίτσικας): Σιάτος, Μούντριχας, Αργυρίου 12 (1), Μαρίνης, Σπύρου, Σταμέλος, Κωνσταντόπουλος, Τσιώλης 26 (1), Κωνσταντούρας 22 (2), Κεραμάρης 2, Δάβρης 10.

Γ. Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης-Μολές): Αναγνωστάκος, Παπαθεοχάρης 10 (2), Μπαντελάς 6, Γεωργαντάς 18, Κοντογιάννης 2, Αγγελόπουλος 21 (5), Περδίκης, Πετράκος, Παπαδήμας 6, Δημητρίου 5 (1), Παπαδρόσος, Τσιριπέρου.