Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Ακόμα μία νίκη!

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 76-60

Η ομάδα του Μωραΐτη πανηγύρισε ακόμα μία νίκη και συνεχίζει την πορεία της. Αυτή την φορά επικράτησε της ΑΓΕΧ με 76-60.

Το ημίχρονο βρήκε τον Γ.Σ. Ιτέας να προηγείται με 38-36 της ΑΓΕ Χαλκίδας και το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 56-45, για να φτάσουν στην τελική επικράτηση με 76-60 σε ένα ματς που στο πρώτο γύρο του πρωταθλήματος, οι γηπεδούχοι είχαν πάρει τη νίκη σε ένα ματς που πήγε στην παράταση.

Η ΑΓΕΧ ήταν ανταγωνιστική όμως δεν κατάφερε να φτάσει ως το τέλος του αγώνα καθώς οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλή άμυνα κυρίως στο 3ο δεκάλεπτο και πήραν τη νίκη.

Από τον Γ.Σ. Ιτέας ο Ευθυμίου έπαιξε μόλις δύο λεπτά καθώς ένιωσε ενοχλήσεις. Επίσης ο Μωραΐτης ξεκούρασε τους εφήβους του λόγω του αυριανού τελικού των εφήβων, παίζοντας ελάχιστα.

Εκπληκτική εμφάνιση από τον Γεωργαντά ο οποίος σημείωσε 32 πόντους. Από την ΑΓΕΧ πρώτος σκόρερ ο Παστήρας με 18 πόντους.

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-19, 14-17, 18-9, 20-15.

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ :(Μωραΐτης): Παγώνης 3 (1), Παπαθεοχάρης 6 (2), Μπαντελάς 4, Γεωργαντάς 32, Λύτρας 3, Αγγελόπουλος 15 (2), Πράππας, Ευθυμίου, Παπαδήμας 11, Δημητρίου, Κουτρόγιαννος 5 (1), Σκούρας.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Παστήρας 18 (3), Θωμάς 2, Μαλακασιώτης 17 (3), Βεζυρτζόγλου 7, Κικίδης Κ., Βελισσαράκος 11, Πετρογιάννης, Κικίδης Ν. 3, Ρίννης 2.